• SBS 2013 Sınav Sonuçları İptal Edildi SBS Neden İptal Edildi?
  SBS 2013 Sınav Sonuçları İptal Edildi SBS Neden İp
 • Youtube mp3 dönüştürme programı 2014
  Youtube mp3 dönüştürme programı 2014
 • AK Parti’de istifa
  AK Parti’de istifa
 • PDK ve YNK terör listesinden çıkarılıyor
  PDK ve YNK terör listesinden çıkarılıyor
 • BDP’den Ezidiler için Meclis araştırması talebi
  BDP’den Ezidiler için Meclis araştırması tal
 • Vali Kıraç`tan Eşbaşkanlara tebrik ziyareti
  Vali Kıraç`tan Eşbaşkanlara tebrik ziyareti
 • BDP’li vekiller HDP’ye katılma kararı aldı
  BDP’li vekiller HDP’ye katılma kararı
 • BDP ve HDP milletvekilleri toplandı
  BDP ve HDP milletvekilleri toplandı
 • ‘Saddam’ın yapmadığını Barzani yapıyor’
  ‘Saddam’ın yapmadığını Barzani yapıyor’
 • Diyarbakır Ricky Martin’i istiyor
  Diyarbakır Ricky Martin’i istiyor
Diyarbakır’da ‘Genç Amed’ Toplantısı Yapıldı
Diyarbakır’da ‘Genç Amed’ Toplantısı Yapıldı
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından Diyarbakır’da gençlerin sorunlarını tartışmak üzere ‘Genç Amed’ toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gültan Kışanak, gençlere güç verdiklerini söyledi. BDP...
9 Şubat 2014 12:30
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından Diyarbakır’da gençlerin sorunlarını tartışmak üzere ‘Genç Amed’ toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gültan Kışanak, gençlere güç verdiklerini söyledi.

BDP Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından gençlerin sorunlarını tartışmak üzere ‘Genç Amed’ toplantısı düzenlendi. Cegerxwin Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkan adayları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı ve yaklaşık 300 kişi katıldı. Burada konuşan Kışanak, gençlerin Diyarbakır’ın sahibi olduğunu ifade etti. Bu toplantının, Diyarbakır’ın ruhuna, tarihine, geçmişine yakışan bir toplantıyı gerçekleştirdiklerini aktaran Kışanak, “Diyarbakır, tarih boyunca genç bir şehirdi ve genç olarak bugüne geldi. Bundan sonra da Diyarbakır, genç bir şehir olarak, yoluna devam edecek. Gençlik yenilik, değişim, dinamizm, baskıya zulme boyun eğmemek demektir. İşte Diyarbakır’da tarih boyunca hep böyle oldu. Gençler, Diyarbakır’a yakışıyor. Bugünkü buluşma bunun adıdır. Kürt gençlerinin çok büyük bir potansiyeli, düşünce, eylem gücü vardır. Halkına, kentine son derece kararlı, insanlığa hizmet etmekte son derece azimli bir genç yapısı vardır. Eğer bizler bu buluşmayı sürekli kılabilirsek, gençliğin dinamizmini bu kentin inşa sürecinde açığa çıkarabilirsek ve gençlikle birlikte yolu yürümeye başarabilirsek inanın hiçbir sorunumuz kalmayacak. Biliyoruz, egemenler, halkın üzerinde baskı kuranlar var biliyoruz. Halkımızın, bu kentin büyümesini, güçlenmesini sorunlarını çözen ve kendini geleceğe hazırlayan bir kentin olmasını istemeyenler var. Ama bu kentin de sahipleri var ve onlar gençlerdir. Dünyanın her yerinde aslında gençlik çözüm gücüdür ve büyük bir potansiyeldir herkes böyle bakar. Ne yazık ki Türkiye’de gençliğe sorun gözüyle bakılıyor. Oysa biz şunu çok iyi biliyoruz ki sorunu yaratanlar gençliği katletmek isteyenlerdir. Gençliğin dinamizminin gücünü ortadan kaldırmak isteyenler sorunun kaynağıdır. Oyunlarını da, politikalarını da gençlik üzerinde bir bütün üzerinde toplum üzerinde oynuyorlar. Biz gençliğimizi güç olarak görüyoruz. Büyük bir dinamizm, değişim gücü olarak görüyoruz” dedi.

Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti. sondakika.com

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa